VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY | 26/5/2018

1. Dzisiaj modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zwłaszcza do naszej franciszkańskiej Prowincji zakonnej.

2. W maju nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 16.15, natomiast od 1 czerwca będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe czcząc Najświętsze Serce Jezusa.

3. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Msza św. o godz. 10.00 celebrowana będzie w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Antoniego, natomiast o godz. 16.15 Msza św. nowennowa przed uroczystością świętego z Padwy.

4. W czwartek – obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze w naszym kościele będą odprawione w porządku niedzielnym. Zachęcamy do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała. Ponieważ wielu z nas będzie uczestniczyć w procesji centralnej, dlatego w naszym kościele nie będzie już procesji po południu, jak w poprzednich latach.
Główna krakowska uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00 w Katedrze Wawelskiej, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. W zaproszeniu Metropolity czytamy m.in.: „Jezus, którego czcimy w Najświętszym Sakramencie idzie ze swoim ludem przez wszystkie wieki historii. Umacnia wiarę, daje nadzieję, odnawia miłość. W tegorocznej procesji będziemy Mu gorąco dziękować za dar niepodległości, która nasz naród odzyskał przed sty laty, za macierzyńską obecność Maryi w naszej historii, za św. Jana Pawła II w 40-lecie Jego wyboru na stolicę Piotrową, za bł. Hannę Chrzanowską i innych świętych i błogosławionych. Idąc za Jezusem i jednocząc się z Nim, sami odnajdujmy drogę do świętości, która jest naszym powołaniem. Zapraszając wszystkich do udziału w procesji Bożego Ciała, z serca Wam błogosławię.” Na zakończenie procesji zostanie odprawiona Msza św. przed Bazyliką Mariacką, podczas której nastąpi uczczenie wizerunku MB Częstochowskiej przez Duchowieństwo i Krakowian w 50-lecie koronacji.

5. W piątek wspominamy św. Justyna, męczennika, Msza św. o godz. 10.00 sprawowana będzie w Kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy o Komunii św. wynagradzającej i modlitwie za naszych misjonarzy.

Bracia i Siostry,
dziękujemy za wspólną modlitwę oraz Waszą życzliwość.
Z naszej strony zapewniamy o modlitwie za Was i Waszych Bliskich.


Mapa witryny - Cobalt theme modified by HasangGames