OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość poświęcenia własnego kościoła | 29/10/2017
W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość konsekracji własne o kościoła czyli szczególnego miejsca świętego, w którym gromadzi się wspólnota chrześcijańska, aby słuchać słowa Bożego, zanosić modlitwy błagalne, wielbić Boga, a przede wszystkim sprawować sakramenty. Konsekrację kościoła i ołtarza zalicza się do najbardziej uroczystych aktów liturgicznych, a obchód rocznicy tego wydarzenia jest podniesiony do rangi uroczystości.
Nasza barokowa świątynia została konsekrowana przez bp. krakowskiego Mikołaja Oborskiego dnia 16 X 1672 r.
Dobiega końca miesiąc październik, w którym w sposób szczególn modliliśmy się na róžańcu. Tym, którzy z nami uczestniczyli w tych i bożeństwach składamy szczere Bóg zapłać.
W najbliższą środę (1 XI) przypada Uroczystość Wszystkich więtych. Dla wielu ludzi ten dzień kojarzy się ze smutkiem, gdyż wspe ninamy naszych bliskich, którzy od nas odeszli. A przecież powinien to być dzień radosny, gdyż obchodzimy Uroczystość Wszystkich Swietych, czyli wszystkich zbawionych. Nie tylko tych wyniesionych na otarz ale też zwykłych ludzi wśród, których - mamy taką nadzieję -, są też i nasi bliscy.
W miesiącu listopadzie za zmarłych zgłoszonych na w pominki celebrowana będzie Msza Św. o godz. 16.15. Po niej w dniach od do 3 XI
procesja do czterech ołtarzy w intencji wszystkich wiernych zma ych, a w następnych dniach Droga Krzyżowa.
Na furcie klasztornej można już zamawiać Msze Św. na rok 2018
Dziękujemy za wszelkie dobro, duchowe i Wszystkim Dobrodziejom i sympatykom naszego Kościoła i klasztoru przez wstawiennictwo świętego Franciszka z Asyžu i świętego Kazimierza Królewicza, życzymy obfitości lask Bożych w rozpoczynajacym się nowym tygodniu.
Niech Pan Was obdarzy pokojem i dobrem.
 


Msze święte:
dni powszednie - 07:30, 10:00, 16:15, 17:30
niedziele i święta - 07:30, 09:00, 10:30, 12:00, 16:15, 19:00
sakrament pojednania - w czasie każdej Mszy świętej.

NABOŻENSTWO WYPOMINKOWE codziennie w listopadzie: o godz.1600 czytanie WYPOMINEK, 16.30 Msza Święta 16.45 Droga Krzyzowa za zmarłych.

 


Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy. (Mt 10,10)
takie słowa usłyszał święty Ojciec Franciszek gdy zrozumiał powołanie, dbajmy wszyscy o ich utrzymanie...

NR KONTA: 76 1090 1665 0000 0001 1654 0757

Fundusz Sekretariatu Misji i Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych w Polsce 
31-012 Kraków, ul. Reformacka 4

Reformacka 4 - kościół św. Kazimierza królewicza. Msze św. odprawiane w kościele na ul. Reformackiej 4 (przy klasztorze OO. Franciszkanów Prowincji M.B. Anielskiej. Uzdrowienie i uwolnienie. o. Józef Witko, o. Eugeniusz Kwiatkowski
złego ducha najłatwiej można wykryć i zmusić do odejścia miłością do bliźniego.

o. Eugeniusz Kwiatkowski