Ogłoszenia duszpasterskie

IV niedziela zwykła | 28/1/2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Zwykła
Główną Uroczystością nadchodzącego tygodnia będzie Święto Ofiarowania Pańskiego (2 II). W ten dzień nasze myśli i serce niejako kierujemy do Świątyni Jerozolimskiej. Ta szczególna ewangeliczna scena z życia Świętej Rodziny pomaga nam odkryć na nowo prawdziwe znaczenie Świątyni jako miejsca spotkania, dialogu i pojednania między człowiekiem i Bogiem.
W tym dniu przypada także XXII Światowy Dzień zycia Konsekrowanego, który ustanowił Św. Jan Paweł II. N Liście napisanym z tej okazji możemy przeczytać: W dzisiejszym świecie, gdy znaki Bożej obecności coraz bardziej są zamazywane, gdy słyszymy, że wiara to sprawa prywatna, gdy jesteśmy świadkami szerzącej się tzw. kultury tymczaso
konsekrowane świadectwem swego radosnego życia mają pokazywać, że w Chrystusie można odnaleźć miłość prawdziwą, wierną , cierpliwą i wytrwałą.
W ten sposób życie osób konsekrowanych staje się praktycznym komentarzem Ewangelii w codzienności dzisiejszego świata.
W środę (31 I) przypada wspomnienie św. Jana Bosko, który poprzez swoją działalność edukacyjną pośród młodzieży zanióst wiarę, swiatło i pokój tam, gdzie samotność rodziła nędzę. Jest On uważany za jednego z największych pedagogów w dziejach Kościcioła.
Wszystkim Naszym Dobrodziejom i uczęszczającym do naszego Sanktuarium dziękujemy za wszelkie dobro i dary serca jako wyraz Waszego przywiązania do Boga w Kościele Powszechnym.
Jako Bracia Mniejsi, a zarazem Osoby Konsekrowane, prosimy Was o modlitwę, a w szczególności o ducha pobożności, świętości i moc wytrwania w powołaniu kapłańskim i zakonnym.
Niech Chrystus Najwyższy Kapłan stanie się dla Nas Wszystkich Drogą, Prawda i życiem i opromienia Naszą codzienność swoją obecnością.
Pokój i Dobro.


Msze święte:
dni powszednie - 07:30, 10:00, 16:15, 17:30
niedziele i święta - 07:30, 09:00, 10:30, 12:00, 16:15, 19:00
sakrament pojednania - w czasie każdej Mszy świętej.

NABOŻENSTWO WYPOMINKOWE codziennie w listopadzie: o godz.1600 czytanie WYPOMINEK, 16.30 Msza Święta 16.45 Droga Krzyzowa za zmarłych.

 


Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy. (Mt 10,10)
takie słowa usłyszał święty Ojciec Franciszek gdy zrozumiał powołanie, dbajmy wszyscy o ich utrzymanie...

NR KONTA: 76 1090 1665 0000 0001 1654 0757

Fundusz Sekretariatu Misji i Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych w Polsce 
31-012 Kraków, ul. Reformacka 4

Reformacka 4 - kościół św. Kazimierza królewicza. Msze św. odprawiane w kościele na ul. Reformackiej 4 (przy klasztorze OO. Franciszkanów Prowincji M.B. Anielskiej. Uzdrowienie i uwolnienie. o. Józef Witko, o. Eugeniusz Kwiatkowski
złego ducha najłatwiej można wykryć i zmusić do odejścia miłością do bliźniego.

o. Eugeniusz Kwiatkowski