UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
 

Dzisiejsza niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za odmówienie Aktu Oddania Sercu Bożemu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W poniedziałek, 27 listopada, wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, kapłana. Jak w każdy poniedziałek modlimy się także o nowe powołania do naszej Prowincji a także o wytrwanie dla już powołanych.
We wtorek, 28 listopada, wspomnienie św. Jakuba z Marchii, kapłana. Msza Święta o godz. 10 00 celebrowana będzie w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy.
W środę, 29 listopada, w zakonie franciszkańskim obchodzić będziemy Święto Wszystkich Świętych Zakony Serafickiego. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. z homilią i modlitwy nowennowe będą odprawiane podczas Mszy św. o godz. 16 15 .
W czwartek, 30 listopada, święto św. Andrzeja, apostoła.
W piątek, 1 grudnia, pierwszy piątek miesiąca grudnia. Pamiętajmy o modlitwie
wynagradzającej Najśw. Sercu Jezusa za nasze grzechy i grzechy całego świata.
Na Mszy św. o godz. 1615 modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie naszych misjonarzy.
W sobotę, 2 grudnia, pierwsza sobota miesiąca grudnia. Pamiętajmy o wynagradzaniu Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres adwentu, który jest zawsze okazją do odnowy naszego życia duchowego i godnego przygotowania się na święta Bożego Narodzenia
Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na prace w podziemiach naszego kościoła. W sumie zebrano kwotę 13.210 zł. Kwota ta pozwoli nam wypłacić dotychczasowe prace w podziemiach. Wszystkich ofiarodawców obejmujemy swoimi sercami i modlitwą. Serdeczne Bóg zapłać.

WSZYSTKIM DOBROCZYŃCOM I PRZYJACIOŁOM
NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU
ŻYCZYMY OBFITOŚCI „POKOJU I DOBRA”.

Bracia z klasztoru św. Kazimierza