Niedziela Palmowa

24 marca 2024 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE


Dziś obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej, Niedzielę Palmową, tym samym rozpoczynamy Okres Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po Mszy Św. o godz. 16:15.
W Wielkim Tygodniu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, po Mszy Św. o godz. 16:15.
Od czwartku, rozpoczyna się święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek, Msza Święta Ostatniej Wieczerzy o godz. 19:00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i Adoracja do godz. 22.00.
W Wielki Piątek, o godz. 15:00 uroczysta Droga Krzyżowa, ok. 15:45 Liturgia Wielkiego Piątku, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Bożego Grobu”.
O godz. 19:00 w naszym Sanktuarium odbędzie się Jerozolimskie Nabożeństwo Pogrzebu Pana Jezusa.
Adoracja do godz. 23:00.
W Wielką Sobotę, Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Na zakończenie procesja 3rezurekcyjna. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Tego dnia święcenie pokarmów na stół wielkanocny co godzinę od 10:00 do 16:00.
W gablocie w kruchcie Kościoła oraz na stronie internetowej – reformacka4.pl, można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące programu liturgii i spowiedzi w naszym Sanktuarium w czasie Wielkiego Tygodnia.
Po mszach świętych, w kruchcie kościoła, można nabyć baranki wielkanocne „Caritas” oraz ozdoby wielkanocne wykonane z wosku przez Komisariat Ziemi Świętej oraz inne publikacje i materiały na temat Ziemskiej Ojczyzny Jezusa Chrystusa.
Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom
Naszego Kościoła i Klasztoru
Życzymy owocnego czasu Wielkiego Tygodnia.
Pokój i Dobro!
Bracia z Klasztoru św. Kazimierza w Krakowie