XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 listopada 2022 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE


Przeżywamy 33. Niedzielę zwykłą.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony w 2016 r. przez papieża Franciszka na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
W poniedziałek, 14 listopada, wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelića i Towarzyszy. Jak w każdy poniedziałek za wstawiennictwem św. Franciszka, modlimy się o powołania do naszej Franciszkańskiej Prowincji, do innych wspólnot franciszkańskich oraz do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
We wtorek, 15 listopada, wspomnienie św. Dydaka z Alcali – patrona braci zakonnych bez święceń. Z tej racji pamiętajmy w modlitwach o naszych Braciach, którzy posługują w tutejszym klasztorze.
Msza święta o godz. 10 00 , przy ołtarzu św. Antoniego z Padwy, w intencji próśb i podziękowań, kierowanych do Boga przez
tegoż Świętego.
W środę, 16 listopada, przypada 21. rocznica ustanowienia dekretem Arcybiskupa Krakowskiego naszego kościoła Sanktuarium św. Kazimierza, królewicza.
W czwartek, 17 listopada, przypada święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
W piątek, 18 listopada, wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc.
W sobotę, 19 listopada, wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.


W dniach 19 i 20 listopada, przyjmujemy w naszym Sanktuarium figurę Matki Bożej Pielgrzymującej, która w latach 1907, 1909, 1914 oraz 1934 i 1935 pielgrzymowała z naszymi Rodakami do Ziemi Świętej. Figura ta była umieszczona w kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego w naszym Sanktuarium. Obecnie w ramach przygotowań do 400-lecia powstania naszej Prowincji, od ponad roku, odwiedza wszystkie nasze klasztory na terenie Polski. Nasz klasztor jest ostatnim etapem tej peregrynacji. Serdecznie zapraszamy siostry zakonne, Franciszkański Zakon Świeckich, Żywy Różaniec, grupę Jerycho oraz wszystkich sympatyków naszego Sanktuarium do udziału, szczególnie w sobotę, we Maszy św. o godz. 16:15 , Drodze Krzyżowej, w Koronce serafickiej, w konferencji maryjnej i procesji ze świecami oraz w Apelu Jasnogórski. Szczegółowe informacje będą na plakacie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej.


Serdecznie dziękujemy za wszelką Waszą życzliwość i modlitewną łączność z nami w Chrystusie oraz za ofiary, składane na utrzymanie naszego Sanktuarium i klasztoru.


Wszystkich dobroczyńców i przyjaciół naszego Sanktuarium i klasztoru, obejmujemy naszą modlitwą i wdzięcznością oraz życzymy Bożej opieki i obfitości „pokoju i dobra”.

Bracia z klasztoru św. Kazimierza