III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2023 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
 

Dzisiejsza Niedziela nazywane jest Niedzielą „Gaudete”, a zatem Radujcie Się. Od dziś wkraczamy w drugą część Adwentu w której to bezpośrednio będziemy oczekiwać Świąt Bożego Narodzenia.
Msze Święte Roratnie w naszym sanktuarium odbywają się w dni powszednie o godz. 16.15.
We wtorek, Msza Św. o godz. 10:00, sprawowana jest przy ołtarzu św. Antoniego, w intencji
próśb i podziękowań zanoszonych za wstawiennictwem świętego z Padwy.
Dziś i za tydzień, w kruchcie kościoła a w tygodniu na furcie klasztornej można nabyć świece „Caritas” Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne. W tym roku w kruchcie pomocą służą Siostry i Bracia z miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Także dziś, młodzież z Liceum ss. Prezentek w Krakowie rozprowadza świąteczne kartki i ozdoby. Za wszelkie wsparcie i życzliwość dla nich serdecznie dziękujemy. Informujemy, że w tym tygodniu sakrament pokuty i pojednania – spowiedź święta będzie sprawowana przez kapłanów według następującego porządku: Dziś - podczas każdej Mszy Świętej. Od poniedziałku do piątek w trakcie Mszy Świętych o godz. 7:30 i
10:00, a po południu od 15 do 18. W sobotę od godz. 7:30 do 12 i od 15 do 18. W Niedzielę 24 grudnia od godz. 7:30 do 12.
W przyszłą Niedzielę, 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. W naszym sanktuarium nie będzie Mszy Świętych o godz. 16:15 i 19. Pasterka w nocy z 24/25 grudnia o Północy.
Konferencja generałów Rodziny franciszkańskiej, z racji 800. rocznicy Bożego Narodzenia w Greccio przeżytego przez św. Franciszka z Asyżu, skierowała do Papieża prośbę, aby wierni od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r. nawiedzając kościoły należące do rodziny franciszkańskiej i zatrzymując się na modlitwie przed umieszczonymi tam żłóbkami mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Także i chorzy którzy nie mogą przyjść
do kościoła, ofiarując swoje cierpienia Panu lub wypełniają pobożne praktyki mogli skorzystać z tego odpustu. W związku z tym, Penitencjaria Apostolska zezwoliła, aby we wszystkich kościołach powierzonych franciszkanom pieczy duszpasterskiej możliwe będzie uzyskanie odpustu zupełnego przez wszystkich wiernych, pod zwykłymi warunkami od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r.

Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom
Naszego Kościoła i Klasztoru
Życzymy owocnego przeżywania czasu Adwentu,
Wszelkiego Błogosławieństwa Bożego, Pokoju i Dobra
Bracia z klasztoru św. Kazimierza