V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszym Sanktuarium wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Krakowa. Dziękujemy za podzielenie się z nami
świadectwem z pracy na misjach. Wychodząc z kościoła możemy nabyć pamiątki z krajów misyjnych oraz złożyć ofiarę, która zostanie przekazana na wsparcie dzieci ulicy w afrykańskiej Rwandzie.
Po Mszach św. można także zwiedzić wystawę szopek z różnych krajów świata z naszego Muzeum Misyjnego, która znajduje się w Sali Tercjarskiej na lewo przy wyjściu z kościoła
W poniedziałek, za wstawiennictwem św. Franciszka, modlimy się o powołania do naszej Franciszkańskiej Prowincji, do innych wspólnot franciszkańskich oraz do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
We wtorek, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. W tym dniu przypada również 82. rocznica męczeńskiej śmierci bł. Narcyza Turchana, męczennika drugiej wojny światowej, który zginął w Dachau.
W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pokutne i pasyjne.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 16:15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę, również po Mszy św. o godz. 16 15 .
Na furcie klasztornej można nabyć baranki i paschaliki Caritas, z których dochód jest przeznaczony na cele realizowane przez Caritas Polska Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
Serdecznie dziękujemy także za wszelką Waszą życzliwość i modlitewną łączność z nami oraz za ofiary, składane na utrzymanie naszego Sanktuarium i klasztoru.
Wszystkich dobroczyńców i przyjaciół naszego Sanktuarium i klasztoru, obejmujemy naszą modlitwą i wdzięcznością oraz życzymy Bożej opieki i obfitości „pokoju i dobra”.

Bracia z klasztoru św. Kazimierza